Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

تجهیزات گروه ارکستر در کهنوج کرمان توقیف شد

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
11 views
بدون نظر

مجید سیمی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه برخی گروه های ارکستر تا سحرگاهان با ایجاد آلودگی صوتی، حقوق شهروندان را نقض می کنند افزود: در راستای احترام به حقوق شهروندان با افراد خاطی طبق قانون، به اتهام اخلال در نظم و آسایش عمومی مردم با انان برخورد جدی می شود.
وی ادامه داد: تعدادی از آلات و ادوات موسیقی یک گروه ارکستر که تا ساعت چهار صبح اقدام به برهم زدن آسایش عمومی مردم در کهنوج کرده بودند ، توقیف و ۲ متهم در این رابطه بازداشت شد.
وی یکی از موارد آزار، اذیت و سلب آسایشی که گاها از جانب مردم مطرح می شود را صدای بسیار بلند گروهای ارکستر در مراسم های جشن و عروسی دانست و افزود:شادی تعدادی از مردم نباید موجب سلب آسایش دیگران شود و کارناوال های جشن عروسی نباید با اعمال خلاف شئونات دینی و اجتماعی برای شهروندان ایجاد مزاحمت کنند.
وی گفت: با صاحبان مجالسی که با استفاده از آلات و ادوات موسیقی و پایکوبی در سطح کوچه و معابر عمومی در شهر موجب ایجاد آلودگی صوتی و مزاحمت برای ساکنان و همسایگان شده و نیز کسانی که با ایجاد کاروان های عروسی همراه با حرکات خطرآفرین از سوی راکبان موتورسیکلت و خودروهای شخصی باعث نقض حقوق شهروندی و مزاحمت می شوند، برخورد قانونی می شود.
وی با اشاره به اینکه در دین مبین اسلام در جاهای مختلف سفارش به رعایت حقوق همسایه و شهروندان شده است،گفت: سلب آسایش به هر طریقی جایز نیست و تمام فقها و علمای دین نیز بر این موضوع اتفاق نظر دارند.
این مقام قضائی تصریح کرد: گستره سایه پرچم اسلام به نحوی است که همه مردم در زیر آن احساس امنیت و آسایش می کنند و در واقع حقوقی که اسلام برای شهروند یک کشور در نظر گرفته، چیزی جدای از مساله حقوق بشر نیست.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کهنوج بر نقش مهم و اساسی سازمان‌های فرهنگی و مذهبی در رابطه با ترویج فرهنگ شادی حلال و بدون گناه تاکید کرد.
کهنوج در 330 کیلومتری جنوب کرمان قرار دارد.
7450/7429/ 5054

انتهای پیام /*


لینک کوتاه مطلب

http://aliesmusic.ir/?p=118

برچسب ها

مطالب مشابه